siatka do BEL

Siatki do bel zastępują tradycyjne sznurki

Obecnie w Polskim rolnictwie jak i na całym świecie odchodzi się od użytkowania pras rolujących na sznurek na rzecz pras rolujących wykorzystujących specjalną siatkę do bel. Dużą zaletą takiej siatki czytaj więcej »

pozycjonowanie Kraków

Pozycjonowanie w Krakowie

Strony internetowe promują firmy Jest to dla nich doskonały sposób na promocję oraz reklamę. jest działaniem specjalistycznym i rekomendowanym. Każda firma obecnie posiada stronę reklamową, która p czytaj więcej »

teczki oFERTOWE DRUK

Zalety teczek ofertowych

Dobry nośnik reklamy Firmowe są jednym z najlepszych nośników reklamy. Na druk na teczce jest prosty dla profesjonalnego plotera. Wykonywana teczka jest produkowana z cienkiego kartonu. Jednak jes czytaj więcej »

antresole na ZAMóWIENIE WARSZAWa

Antresola na zamówienie

Komfortowe to częste rozwiązanie. Antresole to sposób na dobre urządzenie mieszkania. Jest to świetne rozwiązanie, można korzystać z dużej ilości miejsca na antresoli. Nawet ogromne łóżko można tam czytaj więcej »

adwokat

Sprawa karna

Jeśli wplątaliśmy się w jakąś bardzo poważną sprawę to trzeba będzie skorzystać z pomocy adwokata. Oczywiście według polskiego prawa przysługuje nam z urzędu, ale naprawdę o wiele lepiej będzie post czytaj więcej »

Kredki reklamowe

Najczęściej eksploatowane kredki reklamowe

Eksploatacja produktów marketingowych to najczęstszy temat rozmów bardzo różnych inwestorów działających w bardzo różnych branżach. Na dobrą sprawę nie ma znaczenia czy będzie działać w handlu czy te czytaj więcej »

Obroża dla Psa

Obroża dla psa

Obroża dla psa jest istotnym elementem w procesie układania, wychowywania i codziennej zabawy z psem, czasem też pielęgnacji. Powinna być zatem dopasowana do psa i do treningu. Wybór odpowiedniej obr czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE sTRON rzeszów

Na czym polega pozycjonowanie?

Marketing - każdy z nas doskonale wie, jak ważnym elementem biznesu jest ta branża. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się oponami, tańcem towarzyskim czy sprzedażą zabawek dla dzieci - jeżeli nie do czytaj więcej »

 

Obroża dla psa

Obroża dla psa jest istotnym elementem w procesie układania, wychowywania i codziennej zabawy z psem, czasem też pielęgnacji. Powinna być zatem dopasowana do psa i do treningu.

Wybór odpowiedniej obroży dla psa

Psy o grubszej i dłuższej sierści, jak też psy bardziej żywiołowe, bądź nerwowe mogą potrzebować obroży typu kolczatka. Psy gładkie i krótkowłose, mniejsze i łagodne, wystarczy że dostaną solidną skórzaną, bądź plecioną obrożę. Na pewno nie chcemy żeby obroża w jakikolwiek sposób sprawiała psu przykrość lub ból.

Powinna łatwo się nakładać, mieć możliwość regulacji a także łatwo dać się zdjąć, gdy tego potrzebujemy. Natomiast, na co dzień, gdy spacerujemy, https://www.dlalasucha.pl/produkty/3582/dla-psow obroża dla psa musi być niezawodna. Nie może się nagle otworzyć, gdy akurat trzymamy psa krótko, bo obok przechodzi ogromny sąsiad kiler, lub pęknąć, gdy pies się szarpnie gwałtownie zobaczywszy np kota. Obroża nie może też dać się zdjąć przez samego psa.

Jeśli spacerujemy w nocy po lesie i jest możliwość, że nasz piesek się gdzieś zgubi, do obroży możemy doczepić światełko, lub komunikator dźwiękowy ułatwiające namierzenie pozycji naszego czworonoga.

Czasami przyplącze się do naszego pupila uciążliwość w postaci pchły. Są obroże odstraszające te pasożyty i w razie potrzeby, możemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psa zaopatrzyć. Jeśli chodzi o walory estetyczne obroży, też warto i na nie zwrócić uwagę i mieć dodatkową radość z koloru, czy wzoru, jakim będzie ona ozdobiona.

Telefon do właściciela

Na obroży możemy umieścić informacje przydatne do znalezienia psa, w razie gdyby uciekł, czy się zagubił. Telefon do właściciela, imię psa i może ulubiona karma mogą uratować naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zahaczania na nich karabinku od smyczy, dobrze, jak nie będą za duże, by uniemożliwić zahaczanie się na nich trawy, lub gałęzi, gdy pójdziemy na spacer w miejsce zarośnięte gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Pies jest zwierzęciem stadnym i potrzebuje znać swoje miejsce w stadzie. Nasz pupil wie, kto jest przewodnikiem jego stada. Za tą osobą podąża i jej się słucha. Oczywiście my chcemy, by pies znał dokładnie swoje miejsce w naszym rodzinnym stadzie i żeby to było miejsce ostatnie – czyli omega. Bardzo niekomfortowe jest życie z psem, który zajmuje miejsce alfa i rządzi w naszym domu. Taka sytuacja może być nie tylko uciążliwa, ale i częstokroć niebezpieczna nie tylko dla psa, ale i dla ludzi. Pies o statusie przewodnika stada będzie sobie pozwalał na odchodzenie od nas w dowolnym momencie i kierunku, na szczekanie na inne psy, bądź osoby, skakanie na ludzi, szarpanie i ciągnięcie smyczy i wiele tym podobnych zachowań. Zresztą – nasz pies wcale nie marzy o byciu alfa, jeśli taka sytuacja ma miejsce, to tylko dlatego, że sami ludzie nie zajmują pozycji spokojnego i pewnego siebie lidera.

Spokój i dyscyplina

Jak zatem zapewnić sobie i zwierzęciu codzienny komfort. Tu właśnie wielką rolę odegra Obroża dla psa. Poprzez smycz i obrożę możemy przekazywać psu polecenia i całą gamę komunikatów. Przede wszystkim zaś posyłać mu naszą spokojną opiekę i pewność przewodnika stada. Czując spokój właściciela, pies również jest spokojny, łatwiej się go układa oraz uczy. Warto zatem brać psa codziennie na spacer i cieszyć się wzajemną nauką. Smycz, obroża i łagodna dyscyplina, to ważne elementy codziennych zabaw z psem.