siatka do BEL

Siatki do bel zastępują tradycyjne sznurki

Obecnie w Polskim rolnictwie jak i na całym świecie odchodzi się od użytkowania pras rolujących na sznurek na rzecz pras rolujących wykorzystujących specjalną siatkę do bel. Dużą zaletą takiej siatki czytaj więcej »

pozycjonowanie Kraków

Pozycjonowanie w Krakowie

Strony internetowe promują firmy Jest to dla nich doskonały sposób na promocję oraz reklamę. jest działaniem specjalistycznym i rekomendowanym. Każda firma obecnie posiada stronę reklamową, która p czytaj więcej »

teczki oFERTOWE DRUK

Zalety teczek ofertowych

Dobry nośnik reklamy Firmowe są jednym z najlepszych nośników reklamy. Na druk na teczce jest prosty dla profesjonalnego plotera. Wykonywana teczka jest produkowana z cienkiego kartonu. Jednak jes czytaj więcej »

antresole na ZAMóWIENIE WARSZAWa

Antresola na zamówienie

Komfortowe to częste rozwiązanie. Antresole to sposób na dobre urządzenie mieszkania. Jest to świetne rozwiązanie, można korzystać z dużej ilości miejsca na antresoli. Nawet ogromne łóżko można tam czytaj więcej »

adwokat

Sprawa karna

Jeśli wplątaliśmy się w jakąś bardzo poważną sprawę to trzeba będzie skorzystać z pomocy adwokata. Oczywiście według polskiego prawa przysługuje nam z urzędu, ale naprawdę o wiele lepiej będzie post czytaj więcej »

Kredki reklamowe

Najczęściej eksploatowane kredki reklamowe

Eksploatacja produktów marketingowych to najczęstszy temat rozmów bardzo różnych inwestorów działających w bardzo różnych branżach. Na dobrą sprawę nie ma znaczenia czy będzie działać w handlu czy te czytaj więcej »

Obroża dla Psa

Obroża dla psa

Obroża dla psa jest istotnym elementem w procesie układania, wychowywania i codziennej zabawy z psem, czasem też pielęgnacji. Powinna być zatem dopasowana do psa i do treningu. Wybór odpowiedniej obr czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE sTRON rzeszów

Na czym polega pozycjonowanie?

Marketing - każdy z nas doskonale wie, jak ważnym elementem biznesu jest ta branża. Niezależnie od tego, czy zajmujemy się oponami, tańcem towarzyskim czy sprzedażą zabawek dla dzieci - jeżeli nie do czytaj więcej »

 

Siatki do bel zastępują tradycyjne sznurki

Obecnie w Polskim rolnictwie jak i na całym świecie odchodzi się od użytkowania pras rolujących na sznurek na rzecz pras rolujących wykorzystujących specjalną siatkę do bel. Dużą zaletą takiej siatki siatki jest jej znacznie większa wydajność w porównaniu ze sznurkiem, owijanie beli https://www.tkplast.pl siatka do bel zajmuje średnio 15% mniej czasu, jest to tym samym większa oszczędność paliwa. Najczęściej producenci zalecają owijać bele: 2-3 razy w przypadku sianokiszonki, 3-4 siano i lucerna oraz 4-5 słomę. Bele owinięte w ten sposób są bardziej zwarte, odporne na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne, łatwiej je transportować i składować. Sam proces belowania jest także dużo krótszy.

Na rynku znajdziemy duży wybór spośród wielu rodzajów siatek, różnią się one wytrzymałością, długością i kolorem. O ile kolor nie odgrywa tak znaczącej roli, o tyle wytrzymałość i długość są dla rolników istotne. Te bardziej wytrzymałe siatki wykonane są z grubszej nitki tak zwanej osnowy, o odpowiednim rozciąganiu się siatki na bele decyduje sposób połączenia między nitkami (mogą mieć różny kształt). Standardowa wytrzymałość siatek na zrywanie wynosi około 250 kilogramów, wytrzymałość siatek z wyższej półki może osiągnąć 270 kilogramów i więcej. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie. Na rynku możemy spotkać także siatki gorszej jakości o wytrzymałości poniżej 180 kilogramów. W Polsce najpopularniejszym wymiarem siatki jest 123 cm szerokości, choć znaleźć możemy także takie o szerokości do 132 cm, o długości w granicach 2000-4500 metrów. Co ciekawe rolnicy najczęściej wybierają siatki krótsze, na zachodzie standardową długością siatki są 3000 m.

Obecnie producenci prześcigają się w produkcji coraz to doskonalszych siatek do beli, aby sprostać coraz większym wymaganiom rolników. Przykładem takiej innowacji jest siatka CoverEdge firmy John Deere, jej dużą zaletą jest fakt posiadania specjalnego systemu pokrywającego boki beli. Dzięki temu bela jest jeszcze lepiej zabezpieczona, co minimalizuje późniejsze powstawanie odpadów.